TIFLOLOŠKI MUZEJ se predstavio u Moskvi na XX Međunarodnom festivalu “Intermuseum 2018.”

Na poziv Ministarstva kulture Ruske federacije i Foruma slavenskih kultura, Tiflološki muzej sudjeluje na XX Međunarodnom festivalu “Intermuzej 2018.” najznačajnijoj manifestaciji iz oblasti muzejske djelatnosti u Rusiji. Kao muzejska institucija koja je nagrađena specifičnim priznanjem za Posvećenost i otvorenost prema posjetiteljima, u okviru nagrade “Živa” za najbolji Slavenski muzej godine 2015. u St. Petersburgu, Tiflološki muzej je dobio poziv da predstavi svoj rad te zajedno s Muzejom savremene umjetnost Republike Srpske iz Banja Luke i Galerijom Matice Srpske iz Novog Sada predstavi izložbom “Prostor, oblik, dodir” Muzeja savremene umjetnosti Republike Srpske, na kojoj je Tiflološki muzej surađivao kao savjetnik za područje prilagodbe izložbe osobama s invaliditetom.

Maja Foretić Pećnik, ministar savjetnik,
Veleposlanstvo RH u Ruskoj Federaciji, druga slijeva, s predstavnicama Tiflolološkog muzeja

RusijaAA

Andrea Rihter, predsjednica Foruma slavenskih kultura